תמיד רציתם להשקיע בגדול ולא היה לכם את ההון העצמי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

תמיד רציתם להשקיע בגדול ולא היה לכם את ההון העצמי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

הדרך להשקיע בהזדמנויות גדולות גם עם הון עצמי נמוך - מהו מינוף ואיך הוא יכול לעזור לכם?

אין כמעט אדם שלא היה רוצה להחזיק ביכולת להשקיע סכומי כסף מכובדים בהזדמנויות בלעדיות. בעוד ישראלים רבים בטוחים שרק יחידי סגולה המחזיקים בסכומי כסף גדולים מראש יכולים ליהנות, המציאות מוכיחה שניתן לבצע את התהליך גם עם הון עצמי נמוך. איך גם אתם תוכלו לעשות את זה? תוך 5 דקות תקבלו את התשובה

עם יד על הלב, 

כמה פעמים הגבלתם את עצמכם מלבצע משהו שרציתם וידעתם שיוכל להיטיב לכם, עקב סיבות כלכליות?

אין ספק שההחלטה שלכם התבססה על חשיבה מושכלת – אבל ייתכן מאוד שהייתם פועלים אחרת אם הייתם רואים את התמונה המלאה: ישראלים רבים לוקחים חלק בהשקעות שונות שלעתים נמצאות מספר "רמות" מעל היכולת הכלכלית שלהם, ומצליחים להשתתף בהן גם כאשר ההון העצמי שלהם אינו מספיק דיו. 

נשמע לכם מוזר? כנראה שטרם שמעתם על האפשרות למנף כסף לטובתכם, בכדי להגדיל את פוטנציאל הרווח שלכם ולתת לכסף לעבוד עבורכם.

מהו התהליך, למי הוא מתאים ומה חייבים לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך? כל התשובות מחכות לכם במאמר הבא.

הגיע הזמן לעלות למעלה

המונח מינוף מתייחס לכל פעולה בה משקיע משתמש בסכום כסף מסוים שברשותו (אם כי ניתן למצוא מקרים בהם אין הון עצמי מלכתחילה) בתוספת כסף שנלקח כהלוואה ממקור אחר (מוכר גם בתור OPM = כסף של אנשים אחרים). הכסף הצבור מושקע בעסקה אשר צפויה להניב תשואה גבוהה יותר בהשוואה לריביות המוסכמות, ובכך בעצם מתקבל רווח המחושב לפי אחוז התשואה בהפחתת הסכום שהוחזר.

לדוגמא, משקיע המחזיק בהון עצמי של 50,000 ש"ח לוקח הלוואה מהבנק בגובה של 200,000 ש"ח ומשתמש בכסף המאוחד כדי לבצע השקעה של 250,000 ש"ח אשר צפויה להניב לו תשואה של 10% בעוד הוא צפוי לשלם ריבית של 5%. 

בסוף התהליך, המשקיע צפוי להרוויח כ-25,000 ש"ח שיסתכמו בסכום של 275,000 ש"ח, מהם עליו להחזיר לבנק כ-210,000 ש"ח. כאשר ננכה את סכום ההון העצמי, נקבל רווח של כ-15,000 ש"ח שלא יכלו להתקבל אילולא המינוף – והמספרים יכולים להיתרגם לרווח גדול יותר בהתאם להשקעה ולסכום הנלווה.

מה למדנו מכאן? שניתן ואף רצוי להסתכל בסכום הכסף שצברתם כחלק מהפוטנציאל הכלכלי שלכם ולא כמגבלה המקסימלית להוצאה.

כמו כל דבר חשוב בחיים – חשוב לגשת לתחום בצורה מושכלת ומאוזנת

למי מתאים התהליך?

למעשה, כמעט כל אדם הכשיר כלכלית לקבלת הלוואה מתאימה ומחזיק בנכס או קופה כלשהי אותם הוא יוכל לשעבד כנגד ההלוואה (לדוגמא דירה, קרן השתלמות, קרן פנסיה, קופת גמל וכו') מסוגל לעשות זאת. השלב הבא, כמובן – הוא מציאת ערוץ השקעה אשר צפוי להחזיר תשואה גבוהה ומשתלמת דיה בכדי להשקיע את הכסף ולקצור הפרש שיצדיק את ההליך מלכתחילה.

כפי שציינו, ניתן גם לבצע מינוף גם ללא הון עצמי, אך אנו ממליצים לעשות הליך שכזה רק עבור משקיעים מנוסים אשר מבינים לחלוטין את התחום ומסוגלים להתמודד עם הסיכון.

לפני שאתם קופצים על ההזדמנות – כמה דברים שחשוב לדעת

אם העיניים שלכם נוצצות ואתם כבר מתכננים ממי תלוו את הכסף ועל מה תשקיעו אותו, חכו רגע. כמו כל הליך פיננסי, ישנם כמה דגשים שאתם חייבים לבחון לפני שאתם מבצעים את התהליך.

  • גם אם ההשקעה נראית מדהימה על הנייר, לא מובטח שאכן תקבלו את המספרים הנדרשים. בצעו מחקר מעמיק לגבי מהימנות האנשים מאחוריה, בצעו חישובים שונים לגבי רמת התשואה, וזכרו – עדיף להיות פסימיים ולהתבדות מאשר המצב ההפוך. 
  • אם ההשקעה נכשלת, אתם עדיין מחויבים להחזיר את הכסף שלוויתם בתוספת הריבית. וודאו מראש שיש לכם את היכולת להתמודד עם השקעה שלא צלחה
  • רבות מהלוואות עבור מינוף הן הלוואות מסוג בלון. מה זה אומר? שתצטרכו להחזיר חלק ניכר מהסכום תוך זמן קצר יחסית (עד מספר שנים בודדות) – וודאו שיש לכם את היכולת לבצע זאת מלכתחילה, וכי התשואה הצפויה מתוכננת צהגיע ליעד לפני תאריך ההחזר הסופי
  • זוכרים את המשברים הפיננסים בעשורים האחרונים? חלק נכבד מהם הם תוצר של מינופים ללא כיסוי, בהם הבועה התפוצצה והתברר שלא מעט מהלווים בכלל לא יכולים להחזיר את הכסף. אל תתנו לעצמכם להפוך לחלק מההיסטוריה השלילית של עולם הפיננסים
  • זכרו – שיעבדתם נכס מסוים בתמורה להלוואה, ואתם עלולים להפסיד אותו אם תתנהלו לא נכון

כמו במנוף הפיזי – גם כאן הבטיחות חשובה 

הפסקה הקודמת לא נועדה להפחיד אתכם, אלא רק להראות לכם שמינוף דורש ידע מוקדם, היערכות נבונה ויכולת תמרון. בין אם אתם מאמינים שיש בכם את מה שצריך ובין אם אתם עדיין מרגישים לא מוכנים – אתם יכולים לשכור את שירותיו של מומחה ביטוח מקצועי שיפרוש לכם את האפשרויות העומדות בפניכם ללא התחייבות, ויהיה אמון על ניהול הכסף שלכם בצורה איכותנית ושקופה שתעניק לכם ראש שקט בהתנהלות הכספית שלכם.

סוכנות אלעד לוי ביטוח מתמחה במינוף כספים עבור אישים וארגונים ישראלים עבור הזדמנויות שונות בארץ ובעולם, ועכשיו גם אתם תוכלו ליהנות מהיתרונות בקלות – השאירו פרטים ואחד מהמומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ ללא עלות.

זאת ההזדמנות שלכם לתת לכסף לעבוד עבורכם, גם בהון עצמי נמוך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, השאירו פרטים: